Zone Diyeti Nedir ? Nasıl Yapılır ? | Diyetler, Diyet Listeleri, Şok Diyetler, Alkali Diyeti ve Egzersizler

Zone Diyeti Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Son yılların en popüler diyetlerinden biri olarak gösterilen Zone Diyeti ile sağlıklı bir şekilde zayıflamak mümkün. Son yıllarda özellikle yayılan zayıflama hapları ve sağlıksız diyet programları insan hayatını riske atmakta. Bunun yerine sağlıklı diyetler uygulanmalı ve doğru bir şekilde beslenilmelidir.

Zone Diyeti Dr. Barry Sears tarafından geliştirilmiştir. Uzun bir süreçte kalıcı kilo vermeyi amaçlamaktadır. Bu diyet ile aç kalmadan zayıflayacak, yiyeceklerden korkmayacaksınız. Çünkü diyet, vücudunuzun gerektirdiği vitamin ve minerallerin bol miktarda alınması gerektiğini savunmaktadır. Yedikleriniz ve harcadığınız kalori arasındaki dengeyi kuramadığınız zaman, sağlıksız beslenmenin de etkisiyle kilo alımı gerçekleşmektedir. Avrupa ve Amerika’da binlerce insanı zayıflatan Zone Diyeti ile oldukça sağlıklı ve başarılı bir şekilde kilo vermeniz mümkün. Bu diyette en iyi arkadaşınız su, en can alıcı düşmanınız ise şekerdir. Diyetin yasak listesinde “aç kalmak” yer alıyor. Yani aç kalmak yasak !

Bu diyet sayesinde sağlığınızı tehlikeye atmadan, dengeli beslenip, sağlıksız ve zararlı besinlerden uzak durarak kahvaltı etmek şartı ile kolay kilo vermenizi sağlamaktadır. Kahvaltı bu diyette kesinlikle ama kesinlikle şarttır. Uyandıktan en geç 1 saat içinde kahvaltı edilmelidir. Böylece güne daha zinde, enerjik başlamanız amaçlanmaktadır. Zone diyetinin amacı sizi hiç bir besin değerinden mahrum bırakmadan kilo vermenizi sağlamaktır.

Bu diyetin diğer diyetlerden bir farkı da öğünlerdeki porsiyonları ayırma işlemidir. Bu diyette tabağı 3 bölüme ayırıyorsunuz. 3 kısmın ikisi sebze ve meyvelerden, diğer kısmı ise proteinlerden oluşmak zorundadır. Protein öğününüz boyut olarak yumruk kadar olmalıdır. Zone Diyeti ile 1 ayda 5-6 kilo verebilirsiniz ! Buradaki linkten diyet listesine ulaşabililirsiniz: Zone Diyeti Listesi

Yorum yok

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir