Hızlı Zayıflatan Resimli Egzersizler ! (Evde Yapabilirsiniz) | Diyetler, Diyet Listeleri, Şok Diyetler, Alkali Diyeti ve Egzersizler

Zayıflatan Resimli Egzersizler !

Merhaba arkadaşlar. Bizzat kendim 4 ayda 22 kilo vermiş biri olarak size önerebileceğim en önemli şeylerin başında egzersiz ve yürüyüş yapmak gerektiğidir. (Tabi ki sadece egzersiz yaparak kilo veremezsiniz, bununla birlikte yediklerinize de dikkat etmelisiniz. Egzersiz yapıp üzerine sağlıksız gıdalar, yağlı yiyecekler, abur cubur ve kola gibi sağlıksız şeyler yer ve içerseniz yaptığınız egzersizlerin hiç bir anlamı kalmaz ve hatta kilo almanıza bile sebep olabilir. O yüzden egzersizin yanında sağlıklı bir diyet ya da en azından yediklerinize dikkat etmeniz gereklidir.) Çünkü kilo vermede gerekli olan şeylerin başında aldığınız kaloriden fazla kalori yakmanızdır. Bunu da en kolay şekilde evde egzersiz yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle çocuklu bayanlar, evden çıkmasını bağlayan şeylerin olması sizi evde egzersiz yapmaya teşvik edebilir. Bununla birlikte açık havada yürüyüş yapmakta oldukça önemlidir.

Egzersizin öneminden bu kadar bahsetmemin sebebi bugün sizlerle resimli egzersizler paylaşacak olmam. Kilo vermek isteyenlerin en büyük hatalarından biri egzersiz ve yürüyüş yapmamaları.. Kilo vermek için aldığınız kaloriden fazlasını yakmalısınız. Bunun için en güzel yollardan birisi egzersiz yapmak.. Sizlerle paylaşacağımız egzersizleri evde kolayca uygulayabilirsiniz. Unutmayın ki egzersiz yaparak çok daha hızlı zayıflayabilirsiniz. İşte sizler için zayıflatan resimli egzersizler

 

Resimli Egzersiz 1

zayıflatan resimli egzersizler

 

 

Açıklama: Bu harekette elleri öne, yukarı ve yukarı yana doğru açarak aşağı yukarı yapıyoruz. (10 – 20 tekrar )

 

Resimli Egzersiz 2

kilo verdiren resimli egzersizler

Açıklama: Eller yukarıda olacak, bacaklar dik bir şekilde duracak. Dizlerimizi kırmadan avuç içini ayak parmaklarınıza değdireceksiniz. (10 – 15 tekrar)

Resimli Egzersiz 3

zayıflama egzersizleri

 

Açıklama: Eller her yöne değecek şekilde eğilin ve kalkın. (10 tekrar)

Resimli Egzersiz 4

evde yapılacak egzersizler

 

Açıklama: Elleriniz dirseklerinizden bükülmeden düz ve sıkı bir şekilde öne bakacak. Daha sonra eller öndeyken çömelip kalkacaksınız. (10 – 20 tekrar)

Resimli Egzersiz 5

Egzersizler

 

Bacaklarınızı ileriye, geriye ve yana doğru sallayın. (Bacaklarınız sıkı olsun, gelişi güzel sallamayın.) (10 – 20 tekrar)

Resimli Egzersiz 6

kilo vermek için egzersizler

 

Açıklama: Yere yüzüstü uzanın. Bacaklarınızı keçiboynuzu şeklinde ağır ve gergin bir şekilde yukarıya kaldırıp aşağıya indirin. (Her bacak için 10 – 15 tekrar)

Resimli Egzersiz 7

zayiflama_egzersizleri-7

 

Açıklama: Bu harekete kobra hareketi de denilir. Yere yüzüstü uzanın ve sonra başınızı ve gövdenizi resimdeki gibi yukarıya kaldırıp tekrar uzanın. ( 2 – 4 tekrar)

Resimli Egzersiz 8

resimli egzersizler

 

Açıklama: Yere sırt üstü uzanın. Elleriniz yanda kapalı duracak şekilde olmalı. Bacaklarınızı yukarı kaldırıp aşağı indirin. (10 – 15 tekrar)

Resimli Egzersiz 9

egzersiz resimleri

 

Açıklama: Bildiğimiz mekik hareketini uygulayın. (10 – 15 tekrar)

Resimli Egzersiz 10

egzersiz

 

Açıklama: Yere sırt üstü uzanın. 2 bacağınızı bitiştirip önce sağa doğru döndürüp geri indirin. Aynı işlemi sola doğru da yapın. ( 8 – 10 tekrar)

Sizlerinde gördüğü üzere evde egzersiz yapmak oldukça kolay ! Bu egzersizleri düzgün bir diyet programı ve yürüyüş ile desteklerseniz çok hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Daha farklı egzersiz programları için sitemize göz atabilirsiniz.

Resimli Egzersizler

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir