Tarçın Çayı (Ünlüleri Zayıflatan Tarçın Diyeti) | Diyetler, Diyet Listeleri, Şok Diyetler, Alkali Diyeti ve Egzersizler

Tarçın Çayı (Ünlüleri Zayıflatan Tarçın Diyeti)

Bugün sizlere son günlerde Türkiye’de oldukça popüler olan tarçın çayı, tarçın suyu ya da tarçın diyeti olarak tanınan karışı ve nasıl kullanıldığını anlatacağım. Peki tarçın çayı neden bu kadar çok ünlendi ? Bunun nedeni tarçın çayının pek çok ünlü tarafından kullanılması ve olumlu sonuçlar vermesi. Bu ünlüler arasında Gülben Ergen, Demet Akalın gibi ünlü isimler yer alıyor ve hepsi tarçın diyetinden olumlu sonuç aldıklarını söylüyorlar. 3 çocuk annesi Gülben Ergen 15 günde tarçın çayı ve diyeti sayesinde 5 kilo vermesinin ardından yakınlarını bu diyete yönlendirdi.

En önemli artılarından biri tarçın çayının tokluk hissi vermesidir. Bu özel formül sayesinde yavaş ve geç acıkıyorsunuz, uzun süre tok hissettiriyor.  Diyetisyenler tarafından da onaylanan bu diyeti Gülben Ergen ve Diyet Akalın da doğrulanıyor.

Yapılan bir röportajda Gülben Ergen tarçın suyunun yanında şekeri de hayatından çıkarttığını belirtmiş ve şeker ihtiyacını hurma yiyerek karşıladığını ifade etmiştir. Bu formülü sağlam bir diyet ve spor ile desteklerseniz çok hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Tarçın Çayı Malzemeleri

  • 5-6 tane çubuk tarçun (Ortalama 60 santim uzunluğunda)
  • 2 bardak su
  • 1.5 yemek kaşığı toz şeker

Tarçın Çayı Tarifi

İlk başta derin bir tavaya tarçınları yerleştirin. Ardından üstüne şekeri ve suyu ilave edip ocağa koyun. Kaynamaya başladıktan sonra altını kısarak 20-25 dakika kadar kısık ateşte kaynamada bekletin.  20 – 25 dakika sonra yoğun renge ve tada kavuşacak. Altını kapatıp soğutun ve cam bir kavanozda, buzdolabında muhafaza edin.  İsterseniz kaynarken sonuna doğru içine karanfil atarak zevkinize göre tat oluşturabilirsiniz.  Sonrasında bu demden bardağınızın yarısını doldurarak üzerine kaynar su ekleyip içebilirsiniz. Şeker eklemek yasak ! Arzu edenler bir kaşık bal ekleyerek tatlandırabilirler.

Tarçın çayı günde en fazla 3 kez içilebilir. Yemeklerden yaklaşım yarım saat kadar önce içmelisiniz. Düzgün bir diyet ve spor, egzersiz programı ile desteklerseniz oldukça hızlı kilo verebilirsiniz.

zayıflama çayı

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir