Tarçın Çayı - Gülben Ergen'i Zayıflatan Tarçın Diyeti ! | Diyetler, Diyet Listeleri, Şok Diyetler, Alkali Diyeti ve Egzersizler

Tarçın Çayı – Gülben Ergen’i Zayıflatan Tarçın Diyeti !

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlerle son yılların en popüler tariflerinden biri olan ve pek çok ünlü tarafından kullanılan tarçın çayı, tarçın suyu başka bir deyişle tarçın diyeti denen özel tarifi paylaşacağım. Bu tarifin bu kadar ünlenmesinin sebebi aralarında pek çok ünlü ismin bulunduğu kişilerce kullanılması ve oldukça iyi geri dönüşler almasıdır. Bu ünlüler arasında Gülben Ergen ve Demet Akalın gibi ünlüler yer almakta.. Özellikle Gülben Ergen gibi 3 çocuklu bir annenin tarçın çayını uygulayarak 15 günde 5 kilo vermesi pek çok kişi tarafından tarçın diyetinin tercih edilmesine sebep olmuştur.

Tarçın çayının en büyük özelliklerinden birisi tokluk hissi vermesidir. Bu özel formül ile acıkma yavaş bir şekilde gerçekleşiyor ve uzun süre sizi tok hissettiriyor. Diyetisyenler de Gülben Ergen ve Demet Akalın tarafından kullanılan bu karışımı onaylıyorlar.

Gülben Ergen yaptığı açıklamalarda tarçın suyu kullanmaya başlamakla birlikte şekeri de hayatından çıkarttığını belirtmiş, şeker ihtiyacı için hurma tükettiğini açıklamıştır. Bu yöntemli düzgün bir diyet listesi ve sporla desteklediğiniz taktirde kolay ve hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz !

Tarçın Çayı Malzemeleri

  • 1,5 yemek kaşığı kadar toz şeker
  • 5-6 tane çubuk tarçın (Ortalama olarak 60 santim kadar)
  • 2 bardak su

Tarçın Çayının Hazırlanışı

İlk olarak derin bir tavaya tarçınları yerleştirin. Daha sonra üstüne şekeri ve suyu ilave edip ocağa koyun. Kaynamaya başladıktan sonra altını kısıp 20-25 dakika kadar kısık ateşte kaynamada bekletin.  20 – 25 dakika sonra yoğun renge ve tada kavuşacak. Altını kapatıp soğutarak cam bir kavanozda, buz dolabında muhafaza edin.  İsterseniz kaynarken sonuna doğru içine karanfil atarak zevkinize göre tat oluşturabilirsiniz.  Sonrasında bu demden bardağınızın yarısını doldurarak üzerine kaynar su ekleyip içebilirsiniz. Şeker eklemek yasak ! Arzu edenler bir kaşık bal ekleyerek tatlandırabilirler.

Tarçın çayı günde en fazla 3 kez içilebilir. Yemeklerden yaklaşım yarım saat kadar önce içmelisiniz. Düzgün bir diyet ve spor, egzersiz programı ile desteklerseniz oldukça hızlı kilo verebilirsiniz.

Tarçın çayı

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir