Hızlı Kilo Vermenin 7 Kolay Yolu | Diyetler, Diyet Listeleri, Şok Diyetler, Alkali Diyeti ve Egzersizler

Hızlı Kilo Vermenin 7 Kolay Yolu

Yemek yemeyi seven biriyseniz kilo vermeniz çokta kolay olmayacaktır. Ama üzülmeyin. Aç kalmadan, sağlıklı bir şekilde, dengeli beslenerek kilolarınızdan kurtulabilirsiniz ! Bugünkü konumuz: hızlı kilo vermenin yolları ! Yemek yeme alışkanlığınızı değiştirerek daha hızlı ve kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz. Dünyaca ünlü Forbes dergisinde yer alan o 7 yöntem…

Yemek yemeden önce su için

Uzmanlar günde en az 8 bardak su içmenizi önermektedirler. Özellikle yemeklerden önce su içilmesi önerilmektedir.Bu yönteme ön yükleme denilmekte ve yemekten önce karnınızı doldurarak daha az yemek yemenizi sağlamaktadır. Yapılan araştırmalar yemekten önce 2 bardak su içinlerin içmeyenlere oranla 2,3 kilogram daha fazla yağ yaktıklarını göstermektedir.

Öğünleri azaltın

Kilo vermek için size hiç bir şey yedirmeyen diyetlerden uzak durun. Bunun yerine öğünleri yavaş yavaş azaltan bir diyet seçin. Zararlı atıştırmalıklar, abur cuburlar yerine sağlıklı yiyecek ve içecekleri tüketin. Porsiyonlarınızı küçültmeye özen gösterin. Kendinizi tabak bitsin diye hepsini yemeye şartlamayın.

Günde 1 elma yiyin

Uzmanlar kilolarınızdan kurtulmanız için günde 1 tane elma yemenizi önermektedirler. Özellikle pektin adındaki lifi içeren bu meyveler sindirimi yavaşlatarak sizin daha uzun tok durmanızı sağlamaktadır.

Bitkisel gıdaları kullanın

Fazla et tüketimi yerine bitkisel gıdalara yönelin. Yemeklerinizde eti çok fazla kullanmayın, mümkün olduğunca haşlanmış sebzeleri tercih edin ve yağ kullanımını azaltın. Fast food yemek zorunda kalan biriyseniz hamburger yerine sebzeburger yiyin. Bir süre sonra bu beslenme yöntemine alışacaksınız.

Keten tohumu kullanmayı deneyin

Kilo vermenin yollarından bir diğeri ise yediğiniz salataların, içtiğiniz çorbaların içine gün boyunca 2 yemek kaşığı keten tohumu eklemektir. Keten tohumu içerisinde çok fazla lif barındırdığı için sizi gün boyunca tok tutacaktır.

Günde 5 dakika durun

Pek çok insan stresli anında bir şeyler yeme ihtiyacı hisseder. Bunlar özellikle abur cuburlar olmaktadır. Bu alışkanlığı engellemek için günde 5 dakika gözlerinizi kapatarak zihinsel ve fiziksel durumunuzu gözden geçirip sakinleşmeye, diyet planınızdan sapmamanız gerektiğini düşünerek yolunuza devam etmelisiniz.

Programlı hareket edin

İş hayatınızda nasıl planlar oluşturuyorsanız yemek yeme ve egzersizler içinde program hazırlamalısınız. Örneğin sabah 8 de kahvaltı etmeniz gerektiğini, 11 de ara öğün tüketmeniz gerektiğini, yemeniz gereken öğünlerin neler olduğunu vs. Hazırladığınız plana göre hareket ederseniz daha kolay kilo verebilirsiniz.

Hizli-kilo-vermenin-yollari

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir