Evde Yapabileceğiniz Egzersiz Hareketleri (Resimli) | Diyetler, Diyet Listeleri, Şok Diyetler, Alkali Diyeti ve Egzersizler

Evde Yapabileceğiniz Egzersiz Hareketleri (Resimli)

Merhaba diyetmasasi.com okurları. Bugün sizler için evde kolayca yapabileceğiniz egzersiz hareketlerini paylaşacağım. Kilo vermek için oldukça fazla yöntem ortaya atılıyor. Fakat en etkili yöntem tabi ki aldığımız kaloriden fazlasını yakmanız… Bu yüzden bugün sizler için evde kolayca yapabileceğiniz hareketlerden oluşan bir egzersiz programı hazırladık. Diyet ile desteklendiğinde çok hızlı sonuç alabileceğiniz bu egzersiz programı sayesinde kilolarınızdan kurtulabileceksiniz. Vücut belli bir kalori yaktıktan sonra yağ yakmaya başlamaktadır. Özellikle yağ yakmak için egzersiz şarttır. Pek çok uzman spor, egzersiz yapmadan yağ yakmanın imkansız olduğunu belirtmektedir. Diyet yapan herkesin günde en az 30 dakika yürüyüş ve evde 10-15 dakika kadar egzersiz yapması öngörülmektedir. Burada sizlerle paylaştığımız egzersizler özellikle basen, karın ve bel bölgesindeki yağların yakımını kolaylaştıracaktır.

Her hareket 10 kez tekrarlanacak ve toplam 3 set şeklinde yapılacaktır. (Yani her hareket 3 kere 10’ar kez yapılacak.) 2. hafta tekrar sayılarını 10’dan 15’e çıkartmalısınız.

 

Evde Basit Egzersiz Hareketleri

  • Köprü Hareketi

zayıflatan egzersiz

 

Köprü hareketini verdiğimiz bu egzersiz hareketi özellikle basen bölgesindeki yağları eritmede oldukça etkilidir. Ayrıca karın kaslarının da sıkılaşmasında önemli rol oynamaktadır. Bu egzersiz hareketi sırt ağrılarınıza da iyi gelmektedir. Köprü hareketini yaparken elleriniz hafif dışarıya açık şekilde yere değmelidir. Kalça ve sırtınızı düz bir şekilde yukarıya kaldırıp kendinizi sıkarak en az 3-4 saniye beklemelisiniz. Böylece etkisi artmış olacaktır.

  • Diz – Göğüs Hareketi

Evde kilo verdiren egzersizler,

Bu hareket karın yağlarını eritmek için oldukça etkili bir harekettir. Hareketi uygularken ayaklar yerde olmayacak şekilde, resimdeki gibi olmalıdır. Yani ayağınızı göğsünüze doğru çekip geri iteceksiniz fakat ayağınızı yere değdirmeyeceksiniz. Yani ayağınızı indirdiğinizde yerden 1-2 parmak kadar havada durmalı. Sonra tekrar göğsünüze çekmelisiniz. 10 tekrar yapılmalıdır.

  • El – Diz Hareketi

Kilo verdiren egzersizler

 

Bu egzersiz hareketi özellikle göbek ve karın bölgesindeki yağları eritmeye yönelik hareketlerden biridir. Bacaklarınızı görseldeki gibi dik bir şekilde tutup sırtınızı kaldırarak dik şekilde durarak kollarınızla diz kapağına deyip tekrarlayacaksınız.

  • Bacak Kası Hareketi

Bacak kası hareketi

Bu egzersiz hareketi ise bacak ve baldırlarda oluşan yağ ve selülitleri eritmek için önemli bir harekettir. Resimdeki gibi bacaklarınızın arasına ufak bir top koyarak onu iyice sıkıp, sağa ve sola doğru hareket ettirerek tekrarlayın. Daha sonra bilekleriniz arasına alarak aynı hareketi yine tekrarlayın.

İlerki günlerde sizlerle daha farklı egzersiz hareketleri paylaşacağız. Eklenecek yeni egzersizleri egzersizler bölümünden takip edebilirsiniz ! İyi bir diyet programıyla desteklediğiniz taktirde oldukça hızlı kilo vermeniz mümkün !

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir