Banu Oral 8 Ayda 70 Kilo Nasıl Verdi ? | Diyetler, Diyet Listeleri, Şok Diyetler, Alkali Diyeti ve Egzersizler

Banu Oral 8 Ayda 70 Kilo Nasıl Verdi ?

Bu akşam haberlerde gördüğümüz Banu Oral 8 ayda tam 70 kilo verdi.. Peki Banu Oral nasıl zayıfladınasıl 8 ayda 70 kilo verdi ? Banu Oral’ın yaptığı açıklamalar pek çok insanın düştüğü hataları gözler önüne sermekte.. Kendisi zevk için yemek yediğini, yemek yedikten sonra sokağa çıktığında bile yemek kokusu duyunca tekrar yemek yeme isteği duyduğunu, sürekli fast food yiyecekler, abur cuburlar, gazlı içecekler, tatlılar vb. sağlıksız gıdalarla beslendiğini belirtmektedir. Tabi ki bunlar çok fazla kilo alımına neden olmakta, hem de iç organların aşırı yağlanmasına sebep olmaktadır.

Mide Ameliyatı ile Kilo Verilir mi ?

Kendisi mide ameliyatı sonrası 8 ayda 70 kilo vermiştir. Son yıllarda mide ameliyatıyla özellikle obezite seviyesinde kilolu olan insanların zayıflaması amacıyla yapılan ameliyatların sayısı oldukça artmıştır. Acıbadem Maslak Hastanesi Obezite Merkezi Başkanı ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cihan Ural bu ameliyat hakkında bizleri bilgilendirmektedir.

” Bu yöntemde mideye by-pass yapılıyor ve küçük hacimli bir mide bölümü hazırlanıyor. Yeni yeni mide doğrudan ince bağırsaklarla dikilerek arada kalan bölüm devre dışı bırakılıyor. Böylece hem midenin hacmi küçülmüş oluyor hem de tüketilen besinlerin bir kısmının emilmeden atılması sağlanmış oluyor. Gastrik by-pass ameliyatı denilen bu ameliyat ile hastaların mideleri küçüldüğü için küçük porsiyonlarda bile doyuyor. Böylelikle kilo problemine kalıcı bir çözüm sunulmuş oluyor. Diyabet ve tansiyon kontrol altına alınmış oluyor. Bu ameliyat özellikle diyabeti olan obez hastalar için tavsiye ediliyor.  Çünkü bu yöntem ile şekerli besinlerin emilimi azalıyor ve hastaların çoğu ameliyattan sonra insülin kullanımını bırakıyor. Yani gastrik by-pass ameliyatı ile diyabet hastalığı da tedavi olmuş oluyor. Bu operasyon sonrası aynı zamanda yüksek tansiyonda kontrol altına alınıyor. ”

Zayıflamak için Yapılan Ameliyatların Zararları Neler ?

Zayıflamak için yapılan ameliyatlarda mikrop kapma, kanama, bağırsak yırtılması, tıkanması ya da delinmesi gibi komplikasyonlar olabilir. Ortaya çıkan sorunları gidermek için tekrar ameliyat gerekebilir. Fakat bunlar düşük ihtimallerdir. Cerrahi operasyon sırasında oluşabilecek sorunların yanı sıra uzun vadede ciddi yan etkileri olabileceğini de unutmamak gerek. Zayıflama ameliyatı geçirenlerde safra kesesinde taş oluşumu daha da kolaylaşır. Bağırsakların bir kısmı devre dışı bırakıldığı için ameliyatlarda her 3 kişiden birinde vitamin, mineral ve vücuda gerekli bazı maddelerin yeterli oranda emilememesinden dolayı bazı hastalıklar ortaya çıkabilir. Kansızlık, kemik erimesi, safra taşı gibi ciddi sorunları önlemek için ameliyat sonrası gereken destekleyici maddeleri almak oldukça önemlidir.

Ameliyat ile Kalıcı Kilo Vermek Mümkün mü ? Tekrar Kilo Alınır mı ?

Yapılan araştırmalar, ameliyat sonrasında fazla kilolarının büyük bölümünden kurtulan kişilerin pek çok kronik hastalıklardan da kurtulduğunu göstermekte. 10 yıllık takipte ameliyat olanların ölüm riskinin, ameliyat olmayıp fazla kilolarından kurtulamayanlara göre üçte bir oranında azaldığı saptandı. Fazla kilolarından büyük ölçüde kurtulanların neredeyse hepsinin yaşam kalitesinde büyük iyileşmeler göründü.

Bu ameliyatlar aşırı obeziteler için önerilmekte ve uygulanmaktadır. Unutmayın ki en sağlıklı yöntem diyet ve spor yaparak zayıflama yöntemidir. Diyetler için sitemize göz atabilirsiniz. Sağlıcakla kalın…

8 ayda 70 kilo

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir