5 Günde 5 Kilo - 5 Günlük Şok Diyet | Diyetler, Diyet Listeleri, Şok Diyetler, Alkali Diyeti ve Egzersizler

5 Günde 5 Kilo – 5 Günlük Şok Diyet

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlerle 5 günde 5 kilo verdiren şok diyet paylaşacağım. Bildiğiniz gibi şok diyetler özellikle hızlı zayıflamak isteyenlerin tercih ettiği diyetlerdir. Fakat şok diyetler diğer diyetler kadar kalıcı olmayabiliyor. Genellikle düğün, davet vb. organizasyonlar için ince görünmek ve elbisesine sığmak isteyenler için uygulanan diyetlerdir. 5 Günlük şok diyet ile hızlı kilo vermek isteyenler aşağıdaki diyet listesine göz atabilir.

 

5 Günde 5 Kilo Şok Diyeti

1. Gün

Diyetin ilk günü patates günüdür. İlk gün sadece haşlanmış patates tüketilecektir. Sabah, öğle ve akşam öğünlerinde patates tüketilecektir. Tuz kullanmayın. İsterseniz baharat ilave edebilirsiniz.

2. Gün

Diyetin ikinci günü sebze günü !  Bugün dilediğiniz kadar sebze tüketebilirsiniz. İsterseniz salata da hazırlayabilirsiniz ve sabah, öğle, akşam öğünlerinin dışında da sebze tüketebilirsiniz. Sebzelerde kesinlikle yağ ve tuz kullanılmamalıdır.

3. Gün

Diyetin ilk 2 günü zorlu geçse de 5 günün ardından 5 kilo vermek mümkün ! Diyetin 3. günü et günüdür ! Bugün et yiyerek enerji toplanmalıdır. 3 öğünde et tüketeceğiz. Etler ızgara yahut haşlama olmalıdır. Her öğünde 1 porsiyon yağsız ve tuzsuz olmak kaydıyla tüketmeniz gerekmektedir.

4. Gün

Diyetin dördüncü günü meyve günüdür. 4. Günde sadece meyve tüketilecektir. Muz hariç istediğiniz tüm meyveleri yiyebilirsiniz. Meyveyi doyana kadar yiyebilir fakat doyma hissine ulaştığınızda kesinlikle bırakmalı ve zevk için meyve yememelisiniz.

5. Gün

Diyetin beşinci günü yumurta günüdür. Sabah kahvaltısında 3 adet haşlanmış yumurta tüketmelisiniz. Öğle ve akşamları ise 2 tane yumurtayı haşlama ya da isterseniz tavada pişirerek yiyebilirsiniz.

 

5 Günde nasıl 5 kilo verilir ?

Diyet süresince şekersiz çay, kahve gibi içecekler içebilirsiniz. Daha hızlı kilo vermek için bol bol su için. Günde en az 2 litre su içmeniz diyetinizi destekleyerek hızlı kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.  Bunun yanında diyeti spor yaparak desteklerseniz çok daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Evde egzersizler ya da günde en az 40 dakika yürüyüş yapmak, vücudunuzu çalıştıracak ve yağ yakımı gerçekleşecektir. Tüm yazılanları uyguladığınız taktirde kısa sürede 5 kilo vereceksiniz. Sizde zayıflayabilir ve kendinize olan güveninizi arttırabilirsiniz !

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir