1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi | Diyetler, Diyet Listeleri, Şok Diyetler, Alkali Diyeti ve Egzersizler

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Bu diyetin amacı özel günler için elbiseye girmek amacıyla, hızlı kilo vermek zorunda olanlar ve fazla kilosu olan kalp hastalarına zayıflatmaya yöneliktir. Böylelikle ameliyat olmadan önce kısa zaman zarfında kilo vermiş olurlar. Bu diyete harfiyen riayet etmeniz halinde yağlardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Bu diyeti yaparken kesinlikle alkol almamalısınız. Bunun yanı sıra eğer kullanmış olduğunuz ilaçlar varsa onları kullanmaya devam edebilirsiniz.

1 haftada 5 kilo verdiren diyette en önemli etken diyette yer alan ve yağ yakılmasında oldukça etkili olan çorbadır. Dolayısıyla bu çorbadan ne kadar çok tüketirseniz o kadar çok yağ yakarsınız. Diyete eksiksiz bir şekilde uymanız halinde bir haftada 5-8 kilo arasında zayıflamanız mümkündür. Diyette ne yazılıyorsa ona uyulmalı, diyette yer almayan hiçbir gıda yenilmemelidir. Bir haftalık sürenin sonunda 6 kilodan fazla verilmesi halinde bu diyete 2 gün ara vermelisiniz ve diyet yapmadığınız günlerde yağ yakmakta oldukça etkili olan çorbadan içmemelisiniz.

Yağ Yakıcı Çorbanın Tarifi:

Malzemeler:

6 Adet Büyük Soğan

2 Adet Domates

1 Adet Lahana(Orta boy olmalı)

2 Adet Yeşil biber

1 Demet Maydonoz

Yapılışı:

Sebzeleri küçük parçalar halinde doğrayın. Doğramış olduğunuz sebzeleri bir tencereye koyup üzerini örtecek kadar su ilave edin. Daha sonra biberi, tuz ve dilerseniz et suyu ya da tavuk suyu tableti de kullanabilirsiniz. Tüm bu karışımı yüksek ateşte 10 dk boyunca kaynatın. Sebzeler iyice yumuşayınca ocağın altını kapatın. Çorbanız yemeye hazırdır.

Her acıktığınızda bu çorbadan yiyin. Ne kadar yiyeceğiniz ve hangi aralıkta yiyeceğiniz konusunda herhangi bir sınırlama yok. Daha önce de söylediğimiz gibi çorbadan ne kadar çok yerseniz o kadar çok yağ yakmış olur ve böylelikle zayıflarsınız. Ancak diyet boyunca sadece bu çorbadan yiyerek beslenmeyin aşağıda yer alan diyet programını da yerine getirin. Çünkü sadece bu çorbadan yemeniz çok sağlıklı olmayacaktır.

Diyette 1.Gün:

Yağ yakıcı çorbanızla beraber her türlü meyve yiyebilirsiniz. Sadece muz yemeyiniz. Çay ve kahve de içebilirsiniz ancak şeker ve süt ilave etmemek şartı ile.

Diyette 2.Gün:

Yağ yakıcı çorbanızla beraber her çeşit sebze yiyebilirsiniz. Meyve kesinlikle yemeyin. Ayrıca bezelye, mısır ve kuru fasulye gibi bakliyatları bu gün tüketmeyin. Akşam yemeği içinse fırında pişmiş hafif tereyağlı patates yenilebilir.

Diyette 3.Gün:

Yine yağ yakıcı çorbanızla birlikte sınırsız meyve ve sebze yiyebilirsiniz. Eğer ilk 2 günlük diyete harfiyen uymuşsanız bu 3. günde en azından 2-3 kilo vermiş olmanız gerekir.

Diyette 4.Gün:

Yağ yakıcı çorbaya ilaveten yine sınırsız bir şekilde meyve ve sebze tüketebilirsiniz. Ayrıca 1 bardak yağsız süt de içilebileceği gibi 1 adet muz da yiyebilirsiniz.

Diyette 5.Gün:

Yağ yakıcı çorbanızla beraber kırmızı et de yiyebilirsiniz. Ancak gün içerisinde yiyeceğiniz kırmızı et miktarı yarım kiloyu geçmemeli ve çok yağlı olmamalı. Sınırsız bir şekilde domates de tüketebileceğiniz bu 5. günde kesinlikle 8 bardağa yakın su içmelisiniz. Ayrıca yağ yakan çorbanızda bugün sadece 1 kez için.

Diyette 6.Gün:

Yağ yakan çorbanızdan 1 defa için. Bununla birlikte dilediğiniz kadar sebze ve et tüketebilirsiniz. Patates yemekten kaçının.

Diyette 7.Gün:

Diyetin son günündesiniz. Yağ yakıcı çorbanızdan dilediğiniz kadar için. Sınrsız sebze yiyin. Kepekli pirinç tüketin. Ayrıca meyve suyu da içebilirsiniz ancak meyve sularınızı kendiniz sıkmanız yani doğal olması sağlık açısından daha faydalı olacaktır.

7 gün boyunca bu diyete uymanız halinde 5 ve 8 kilo arasında zayıflamanız mümkün. Eğer daha fazla kilo vermek istiyorsanız diyete birkaç gün ara vererek tekrar başlayabilirsiniz.

5 kilo verdiren diyet

Follow my blog with Bloglovin

22 tane yorum var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir